Açlık ne zor şey değil mi? Aç kalmak, susuz kalmak… Soruyorum sizlere, oruç tutuyor musunuz? Bazılarınız bu sorudan nefret ediyor olmalı. Çünkü biz orucumuzu Allah’a şükretmek için tutuyoruz. Bu bizim kulluk görevimiz ve yaradanla aramızda olan birşey. Evet! Öyle! Peki başka neden oruç tutuyoruz? Yoksulumuzu, aç, susuz insanımız anlamak için değil mi? Onların halini anlayıp da, şükretmek için değil mi? Ah… Sabahtan akşama kadar rahat yatağında uyuyarak oruç tuttuğunu düşünen insanlar! Siz gerçekten onların ne yaşadığını anladığınızı mı düşünüyorsunuz? Gerçekten o niyetleriniz böyle yaparak kabul oluyor mu zannediyorsunuz? Zekatınızı, fitrenizi veriyorsunuz belki de… Senede bir kez yaptığınız bu hareketin bütün sene sizi koruyacağına mı inanıyorsunuz? Kim bilir? Dilerim ki kabul olsun, kardeşlerim.

Bugün Afrika’da çocuklarımız ölüyor, açlıktan, susuzluktan. Onları düşünün! Acıyın! Yardım elinizi uzatın! Tuttuğunuz oruçlarınızın samimiyetini gösterin!

Hepimiz dünya insanıyız. Hepimiz kardeşiz. Birlikteyiz. Din, dil, ırk ne farkeder ki?

O küçücük mahallelerinde tıkışıp kalmış insanlarımız, siz de dünya insanısınız. Onlar sizin de çocuklarınız, anne, baba, kardeşleriniz. Sadece siz elinizden gelen yardımı yapın.

Yalnızca 5 lirayla kimse aç kalmaz. Kalır mısınız? 1 gün mü? Yoksa 2 gün mü? Peki ya onlar? Onlar kaç gündür açlar?

Afrika’ya 5 TL karşılığında SMS kanalıyla yardım etmek için;

Diyanet İşleri: AFRİKA yaz 5601′e gönder
Kızılay: AFRİKA yaz 2868′e gönder
İHH: AFRİKA yaz 3072′ye gönder
Kimse Yok Mu?: ACLIK yaz 5777′e gönder. Kimse Yok Mu? bağış durumunu buradan takip edebilirsiniz.

Lütfen bu yazıyı paylaşalım arkadaşlar.

Yalandan yere beğenmenizi istemiyorum, sadece paylaşın.

Bu yazıyı mimleyen Halis’e teşekkür ederim.
Haydi siz de birşey söyleyin!
Zeki ANKUN , Erdem TUZEN, Anar SAMADOV, Deniz AKIN

About admin

Deniz is an Asistant Art Manager at ATIG Investment Securities, one of the remarkable company of the financial sector in Istanbul. She has been working on User Interfaces, Experience and Interaction Design as a lead designer.