Geçtiğimiz günlerde, Avea Ringa servisini yaygınlaştırmak amacıyla 1 aylık ücretsiz servis kaydı gerçekleştirmişti. Bu uygulamanın kitle yönelimi olup olmadığı konusunda bir fikrim yok. Yaş, cinsiyet ya da buna benzer bir kitleye yönelik bir çalışma yapılmış olabilir. Her ne şekilde olursa olsun, bedava olsa bile üyeliğin başlamasından önce bu konuyla ilgili kullanıcılardan izin alınması gerekirdi diye düşünüyorum. Pazarlama açısından bunun bir önemi yok gibi bir yanıt gelecekse de, o zaman şöyle bir yöntem sunulabilirdi:

Gönderilen bilgi mesajında, “Sayın … Ringa üyeliğiniz başlatılmıştır”, demek yerine, “Sayın …  1 aylık ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Ringa üyeliğinizi aktifleştirmek istiyorsanız bu mesajı “Evet” yazarak yanıtlayınız.” diyebilirdiniz.

Biliyorum bu şekilde bir yöntem izleseydiniz, Ringa servisi yeni üye sayınız %60 (belki çok daha fazla) azalırdı. Bu durumu şu açıdan değerlendirmenizi beklerim: Markayı severek kullanan müşterilerinizde antipati yaratmazdınız. Şöyle derdik, “Bilmem şu marka çat diye istediği servisi başlatıyor ama Avea sormadan iş yapmıyor.” Bize karşı daha sevecen davranmanız çok zor değil. Bu konularda daha hassas olmanızı bekliyoruz Avea. Teşekkürler. :)

Bu arada servisi iptal etmek için,

“IPTAL” yazıp 9292′ye mesaj gönderebilirsiniz ya da Müşteri Hizmetleri 444 1 500′ü arayabilirsiniz.

About admin

Deniz is an Asistant Art Manager at ATIG Investment Securities, one of the remarkable company of the financial sector in Istanbul. She has been working on User Interfaces, Experience and Interaction Design as a lead designer.