Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bahar Şenlikleri soğuk, yağmur, çamur demeden dün başladı. İlk gün herşey çok güzeldi. Gece kopmalara gelmiş olacak ki, deprem de buradayım dedi! Hoşgelmişsin iki gözüm. :) İlk tepkisini 3.0 şiddetinde gösterip, ikincisini 3.9′a yükselten deprem gece boyunca suskunluğunu sürdürdü. Söylentilere göre sabah da deprem olmuş. Sayın Merve Çubuk’un yaptığı açıklamaya göre sabah da bir deprem olmuş. Çubuk şiddetini tayin edemediğini ifade etti. :D Ben de bir araştırayım dedim.

Sonuçlar:
01:13:37  3.0
01:28:29  3.9
04:36:16  2.9
06:22:29  2.7
06:41:50  2.6
09:12:57  3.2

Baya da deprem olmuş. Ama görüldüğü gibi hep küçük sarsıntılar. Abartılacak birşey değil.

Oldu bitti. Belki bir daha olur. Deprem işte. Onun da şenliklere gelesi gelmiş. Korkmayın efendim. Yani ilk saniyelerde yaşadığınız korku gayet normaldir ama bunu büyütüp tedirginliğe dönüştürmenin anlamı yok. Söylenen herşeye kulak asmayın.
Yurt yönetiminin gece 2 sularında “Yurdu acilen boşaltınız!” çağrısını çok yadırgadım. İnsanları telaşlandırmak çok saçma. Hele ki, böyle bir zamanda. İnsanlara açıklama yapmak için böyle bir anons yapılamaz. Kaldı ki, sonrasında yurda girmek istemeyenleri Aktivite Merkezi’ne yollamanın ne anlamı vardı? Yazık değil mi, oraya giden herkes hem uykusuz kaldı, hem o soğukta perişan oldu. Niye? Sizin telaşe müdürünüzün komutaları yüzünden. Aferin size valla! Olası afetler için sakın mantıklı bir planınız olmasın! Zaten olunca da ödül vermiyorlar değil mi? Kimseye de deprem esnasında merdivenlerden çığlık çığlığa koşa koşa inmenin felaket doğurabileceğini öğretmeyin. Hani olur ya, öleceği yoksa odasında, merdivende ölür insanlar!

Bu küçük olayda, çok önemli birşey farkettim. Bunu anlatmak istediğimi hiç sanmıyorum. Bende kalsın. Ama şunu söyleyebilirim ki, insanlık burada gerçekten ölmüş…

About admin

Deniz is an Asistant Art Manager at ATIG Investment Securities, one of the remarkable company of the financial sector in Istanbul. She has been working on User Interfaces, Experience and Interaction Design as a lead designer.