Lisedeyken babam beni uyandırdığı zaman yaşadığım olağan bir uyanma şekli. Şu anda mı? Hatırlamıyorum bile o duyguyu.

Sabah uykusu eeeeen derin, en tatlı uykudur. Rüyalarımızı nedense hep o ara hatırlarız. Hatta bazen uyanıp, tekrar uykuya devam ederken sinemada ara vermiş de devam ediyormuş gibi rüyamıza devam ederiz. Off o duygu harika ya! Hani bir de çok güzel bir rüya görüyorsak tadından yenmez. :D

Çoğumuz alarmı normalde uyanmamız gereken saatten yarım saat öncesine kurup, çaldıkça erteleriz değil mi?

Değil mi yoksa? :P Ben öyle yapıyorum en azından. Hatta bazen uyanmayı unutuyorum. :D Uyanmam gereken saatte değil de, evden çıkmam gereken saatte uyanıyorum. Bugün daha kötüsü oldu. İş yerinde olmam gereken saaate 10 dk kala uyandım!

Aslında nasıl olduğunu paylaşmak istiyorum:

Alarm çaldığında eski günlerdeki gibi fırladım yataktan. Sonra kendi kendime “Kızım n’oluyor? Biraz daha oyalanman gerek, kalkamazsın hemen. :D Buna izin veremem! Normal değil!” dedim. Sonra uyumaya devam ettim. Böyle zamanlarda sanırım bilinçaltım uyanık kalıyor. Sokaktaki ufacık sesle uyanıveriyorum yanlış ve geç zamanda. Evet, uyandım bir süre sonra. Yanlış ve geç zamanda…

Farkettim de uykuyu uykum var diye değil de, canım öyle istiyor diye uyuyorum çoğu zaman. Özellikle bunu sabahları yapıyorum. Uykum yoksa bile varmış gibi davranıyorum. Olması gerek diye düşünüyorum. :D Bu yüzden ne kadar uyusam o kadar çok uykusuz kalıyorum. Ne garip birşey..

Hep benden bahsettik peki ya sizde durumlar nasıl? :D

 

 

About admin

Deniz is an Asistant Art Manager at ATIG Investment Securities, one of the remarkable company of the financial sector in Istanbul. She has been working on User Interfaces, Experience and Interaction Design as a lead designer.