“Ne istediğini bil!”

Hep öyle derler büyüklerimiz ya. Ne istediğimizi bilelim.

“İstediğini dile getir!”

Bunu da der büyüklerimiz. Hatta “Ağlamayana emzik yok!” deriz ya, işte aynı şey. Bazen ağlamak yetmiyor işte. Ne istediğinizi söylediğiniz anda yerine getirebilecek biri olmanız için patron/patroniçe olmanız ve istediğiniz anda şirkette olmanız gerek. :) Öyle olmadığınızı veya şirkette olmadığınızı varsayarak birkaç laf edeyim.

Kelimelerin gücünden bahsetmek istiyorum. Bazen yılanı deliğinden çıkaracak cinsten. Yahu öyle şey mi olur demeyin! Güzel güzel konuşmak çok önemlidir. Nasıl söylediğiniz, ne söylediğiniz çok önemlidir. Bu konuda ders vermek isterdim ama yetkin olduğumu malesef düşünmüyorum. Sadece bilin. Ben aynı şeyi söylerken karşımdaki beni dinliyorsa, siz aynı şeyi söylerken aynı kişi sizi dinlemiyorsa sıkıntı benimle arasındaki samimiyette değildir. Asla böyle düşünenlerden olmayın. Sürekli bahaneleriniz karşı taraf olmasın. Acaba ben nerede yanlış yapıyorum diye oturup düşünün. Ayakta da düşünebilirsiniz. Bu konuda sıkıntı olacağını sanmıyorum. :D

Kelimelerin gücüne, sihirine inanın. Onları bir sihirbaz gibi kullanın. Kullanamıyorsanız öğrenmeye çalışın. Emin olun hayatınızda çok şey değişir! Bu konuyu yazmamda ilhamım olan kısa filmi mutlaka izleyin. Bu filmi paylaşan Gökçe’ye çook teşekkür ediyorum. Sağol canım. :) Seni kutluyorum, güzel bir nokta yakalamışsın..

 

About admin

Deniz is an Asistant Art Manager at ATIG Investment Securities, one of the remarkable company of the financial sector in Istanbul. She has been working on User Interfaces, Experience and Interaction Design as a lead designer.