Sizin de bir not defteriniz var mı acaba?

Aklınıza gelen birşeyleri not almayı sever misiniz?

Yoksa hep istemişsinizdir de, bir türlü fırsatınız olmamış mıdır?

Benim hep olmuştur. Hem deee, boy boy. Büyük fikirlerim, kocaman yazılarım için bir büyük boy, küçük notlarım için ise bir küçük boy. Bir de orta boy bir ajanda. O da, günlük planlarım için. Planımlarıma körü körüne bağlı olamıyorum elbette, -robot değiliz ya- ama bu konuda özen gösteririm. Yapmak istediğim çok şey varken 24 saat az gelirken, zamanımı verimsiz kullanmak istemem. E düşünsenize, uyku saatini, ders ve yemek saatlerini bile çıkarsam geriye çok az bir zaman kalıyor. E haliyle, zamanı koordine etmek önem kazanıyor.

Size de not almayı tavsiye ederim. Daha çok işi bir arada düzenli bir şekilde yapabiliyorsunuz. İşiniz yoksa, boş boş durmak yerine güzel bir iş yaratıyorsunuz kendinize. Vakit boşa geçmiyor. Her saniyeniz değerli oluyor. En güzeli de bu işte:

Vaktiniz değerli, işleriniz değerli, siz değerli oluyorsunuz!

Ha umrunuzda değilse, o ajandayı sırf hava olsun diye elinize almayın sakın. Yoksa arkasından dalga geçilesi bir insan olabilirsiniz. Önemini ve iki durum arasındaki o ince ayrımı çok iyi kavrayın.

Notlar alın! Derste veya yolda hiç farketmez, yolda yürürken kimse “aa ne yazıyor yahu yolda” diye  içinden geçirmez. Merak da etmez. Olur ya aklınıza yolda güzel bir fikir gelir, yazın. Çekinmeyin! Saçmaymış, değilmiş… Bakarsınız, gereksiz gördüğünüz o fikirler bir gün gerekli olur. Belli mi olur? :D

Not defteriniz mutlaka olsun. Planlı olamasanız bile çaba gösterin. Zamanla etkisini farkedeceksiniz. Satın almanıza bile gerek yok! Evdeki eski defterlerinizden kesip yapabilirsiniz. Bence hiçbir sakıncası yok. :)

Planlı kalın! Notlar alın! Okuyun, sözlü yap’cam! :P

About admin

Deniz is an Asistant Art Manager at ATIG Investment Securities, one of the remarkable company of the financial sector in Istanbul. She has been working on User Interfaces, Experience and Interaction Design as a lead designer.