Hani şöyle tepkiyi kime vereceğini şaşıran insanlar vardır ya, ben de onlara şaşıyorum. Pardon yeaaa kime kızmıştınız? :D

İnsanlarla karşılıklı iletişimimizde dilimizden dökülen her sözcük önemlidir. Her el-kol hareketimiz, her mimiğimiz, jestimiz de önemlidir. Davranış ve sözlerimizde ölçülü olmamızı gerektiren yegâne sebeptir; bunlar. Bu yüzden güzel bir insan olabilmek için doğru tepkiyi doğru insana; doğru zamanda vermek çok önemlidir.

Ohoo o eskidendi “kızım sana kızıyorum, gelinim sen anla” ayakları… Şimdi sıkıysa geline diye kızına kız bakalım? :D Yok öyle şey. Açık olacaksın arkadaş! Kızına kızıyorsan, kızına kızacak, geline kızıyorsan geline kızacaksın. Tabii kızarken ölçü önemlidir. Yani yapılan davranıştan rahatsız olunduğu tatlı bir dille söylenmelidir. Doğru olanı budur. Bağırmak, çağırmak, eşek gibi anırmak doğru değildir. Tatlı arkadaşlarım, canlarım, dostlarım bunları hep hatırlayalım, olur mu? Birine kızıp susmayın, birine kızıp başkasına çatmayın, triplere girmeyin, milletin canını sıkmayın canım. :)

Hep doğru insana çatmanız dileğiyle… :P

About admin

Deniz is an Asistant Art Manager at ATIG Investment Securities, one of the remarkable company of the financial sector in Istanbul. She has been working on User Interfaces, Experience and Interaction Design as a lead designer.