Herkese iyi bayramlaaaaaaaar!

Bayramın 2. günü bayramınızı kutladığım için affedin beni. Geçerli bir mazeretim vardı. :P Dün sayın Prag Büyükelçimiz Cihad Erginay‘ın vermiş olduğu bayramlaşma davetindeydim. Harikaydı! Bence her büyükelçilik bunu yapmalı. Hani yurtdışında akrabası olan var olmayan var ya da başka ülkelerde olan var. Ben Çek Cumhuriyeti’nde olmayanlardım. Tanıdığım güzel insanlar vardı ama o kalabalığı görmek daha başka bir duygu. Davet yemekli ve bol şekerliydi. E tabii şekerler en çok çocukların ilgi odağıydı her zamanki gibi.

Öncelikle büyükelçimize buradan çok teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca Türk Hava Yolları Prag ofisi ile birlikte olmaktan da gurur duydum. :D Onlara da Türk dostlarına kucak açtıkları için teşekkürler.

Ah tabii unutmadan, Prag’a gelip İstanbul Kebab‘ı görmeden gidilmez. Davette bizlere döner ve tatlıları hazırlayıp sunan İstanbul Kebab’a da sevgilerimi göndermek istiyorum.

Davetten sonra Gülay Abla, Özde ve ben Prag nehrinde iki toz attık. Prag pizzası (Bayram akşam yemeği. Özel birşey değil. :D) yedik. Sonra da evlerimize döndük. İlk ve son bayram günüm çok güzel geçti yani. Bu ikinci bayramım çekirdek ailemden uzakta geçirdiğim. İlk bayramım Almanya’da geçmişti. O zaman da Leonardo projemiz vardı. Ama hocalarımız ve  arkadaşlarımızla aile gibiydik. O da güzel bir bayramdı benim için. Şanslıyım sanırım. Yine kedi gibi 4 ayak üstüne düştüm. Sırada bayramlaşmak için aramam gerek aile büyüklerini aramak var. Arayamadıklarım beni affedin lütfen. Msn’e gelirseniz, kutlarım. :D

Buradan hepinize sevgi ve saygılarımı yolluyorum. Lütfen iyi eğlenin. Bayram özel programlarını da kaçırmayın sakın. Sokakta gördüğünüz insanlarla göz göze gelirseniz onların da bayramını kutlayın. Biz burada öyle yapıyoruz. Neden orada da yapmayasınız ki? Bakkalınız da bayramını kutlamayı unutmayın.

Sizi seven deniz. :P

[cincopa A8HAusK_MRBE]

 

About admin

Deniz is an Asistant Art Manager at ATIG Investment Securities, one of the remarkable company of the financial sector in Istanbul. She has been working on User Interfaces, Experience and Interaction Design as a lead designer.