İnternette programlar, dökümanlar uçuşup duruyor. Bir bilgi kirliliğidir gidiyor, bakalım ne olacak sonu…

Genelde paylaşımları sağolsunlar Rapidshare sunucularına yüklüyorlar. Biz de çileden çıkıyoruz. İnatla uzun zamandır oradan indirmektense, alternatifler aradım durdum. Sonunda tak etti canıma. Bari oradan indirmek için alternatif arayayım dedim ve BULDUM! JDOWNLOADER!

Şimdi bilenler, “yeni bir şey mi bu?” diye muhalefet etmesin lütfen. Bilen var, bilmeyen var. Bilmeyenlere gelsin bu yazım. :D

Baştan uyarayım, programın öyle Premium hesap adı, şifresi bulma gibi doğaüstü yetenekleri yok. Öyle şeyleri boşuna aramayın. Gayet güzel kontrol ediyorlar hesapları. Para verip 100 kişiyle hesabını paylaşmak istemez herhalde kimse? :D Programımız uygun bir şekilde indirdikten sonra beklenecek süreyi kendisi hesaplayıp devam edecektir. Siz de başına geçmek zorunda kalmayacaksınız. Özellikle ortak kullanım ağlarda bu sorun oluyor. Gece-gündüz sürekli indirme işleminin yapıldığı bir ağı kullanıyorsanız, ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. O dakikayı değil, o saniyeyi yakalamanız gerek! Çileden çıkılası bir durum.

Sadece Rapidshare için değil diğer ücretli üyelik isteyen MEGAUPLOAD.com gibi indirme siteleri için veya diğer ıvır zıvırları indirmek için de kullanabilirsiniz, indirme yöneticiniz JD olsun. ;)

Program tanıtımını sizler için kopyaladım! :P [Kaynak]

JDownloader açık kaynaklıdır, ortamdan bağımsız çalışır ve tamamen Java ile yazılmıştır. JDownloader, Rapidshare.com ve Megaupload.com gibi Tek-Tıklamalı-Dosya-Barındırma sitelerinde Premium üyelikleri olmayan kullanıcılar için bile dosya indirmeyi kolaylaştırır. Sizlere çoklu paralel indirme, captcha algılama, otomatik dosya çıkartma ve daha birçok ayrı özellik sunar. Tabi ki JDownloader kesinlikle ücretsizdir. Bunlara ek olarak JDownloader birçok “link şifreleme” sitesi desteği de sunuyor. Tek yapmanız gereken şifrelenmiş linkleri JD’ye eklemek ve o gerisini sizler için hallediyor. JDownloader CCF, RSDF ve yeni olan DLC aktarım özelliklerine de sahip.

İndirmek için, bu siteye bir uğrayın. Windows, Linux ve Mac işletim sistemlerini destekleyen sürümleri var.

Windows platformu için buradan indirebilirsiniz.

Diğer platformlar için programın indirme sayfasına bir uğrayın derim.

NOT: Program Java ile çalıştığı için sisteminizde yüklü olması gerekir. Eğer emin değilseniz bu linkten kontrol edebilirsiniz. Olmadığına eminseniz de, buradan indirin gitsin.

About admin

Deniz is an Asistant Art Manager at ATIG Investment Securities, one of the remarkable company of the financial sector in Istanbul. She has been working on User Interfaces, Experience and Interaction Design as a lead designer.