İnternette gezinirken denk geldiğim Genç Sanat sitesi 2003 Yılında A.Caner KIYCIOĞLU tarafından yayın hayatına başlamış. Doğrusu güzel bir adım atılmış.

Kuruluş Amaçları hakkında şöyle söylüyorlar:

Yazılı ve Görsel Sanatın Sanal Ortamdaki Boşluğunu Doldurarak Genç Yeteneklere Destek Olmak Gençlere Yönelik Organizasyonlar Yapıp Ayrıca Diğer Sanatsal Faaliyetleri Desteklemektir. Ayrıca Türkiye’de Güzel Sanatlar Eğitimi Hakkında Genç Yetenekleri Liseden Üniversiteye Bilgilendirmektir. Sanat Genç Türkiye’nin Genç Sanat Sitesi Sloganı İle Alanında Öncü Yenilikçi Destekleyici Birleştirici Bir Web Sitesi Olarak Amacı Doğrultusunda Yayın Hayatını Sürdürmektedir.

Sanat Genç Hiç Bir Şekilde Maddi Bir Kaygı İle Kurulmamış Ticari Faaliyette Bulunmamıştır. Bağımsız Kendi Öz Kaynakları İle Yayın Hayatını Sürdürmektedir.
Böylesine bir amaç için girişimde bulunup kocaman bir adım atmalarından ötürü kendilerini tebrik ederim.

Site üzerinde Güzel Sanatlar Eğitimi ile ilgili öğrenmek istediklerinizi bulabilirsiniz. Ha şayet bulamadıysanız, iletişimden bağlantı kurup öğrenebilirsiniz. Sanatla ilgili teknik birçok yazıyı da sizlere sunan bu site, üyelik ya da ücret talep etmeden sunuyor. En sevdiğim paylaşım tarzı. :)

Emeğinize sağlık sayın hocalarım ve genç sanatçılar…

Web : http://www.sanatgenc.com/

Twitter : http://twitter.com/SANATGENC

About admin

Deniz is an Asistant Art Manager at ATIG Investment Securities, one of the remarkable company of the financial sector in Istanbul. She has been working on User Interfaces, Experience and Interaction Design as a lead designer.