AİBÜ Karaköy dolmuşlarının geçtiğimiz sene 1 TL’den 10 KR’luk bir zam yapıp, fiyatı 1,10 TL’ye çıkarttığında kıyamet kopmuştu. Hmm.. Aslında 10 Kr büyük bir para değil tabii ama öğrencilik işte ne yaparsınız, 10 kere 10 kuruş versem 1 binişim boşa gider mantığında olduğumuz için çok tepki gösterdik. :(

AİBÜ sesimize kulak vermek yerine, arkasını (!) dönmüş, dalga geçer gibi ring servislerden 25 kuruş istiyor! Kampüs içinde ücretli dolaşıldığını ilk kez görüyorum! Kaldı ki, üniversitemizin kampüsü küçücük!  Amma da paragözsünüz ya! Ben il değiştirsem, giderken yanıma gelenden bile para almam be!

Haber ayrıntılarını buradan okumanız mümkündür arkadaşlar. Lütfen okuyun.

Ya da ben de yazayım. Haber şöyle diyor:

31/05/2011

Üniversitemizin İzzet Baysal Kampus alanı içinde 23 Mayıs 2011 pazartesi gününden itibaren Bolu Belediyesi otobüsleri ile ring servis uygulaması başlatılmıştır.

Ring servis; Merkez öğrenci durağından her yarım saatte bir kalkacak, şehre giden yolu takip edip Karaköy kavşağından dönerek üniversite istikametinde devam edecektir.

Ring servis, haftanın 7 günü sabah saat 08.15 de başlayıp akşam 20.15 de sona erecektir.

Servis ücreti 25 kuruştur.

Servis güzergâhı ve durakları: Merkez Öğrenci Durağı-Mühendislik Mimarlık Fakültesi Durağı-Rektörlük Durağı-Tıp Fakültesi Durağı-Sağlık Yüksekokulu Durağı-Yüzme Havuzu Durağı-Karaköy Durağı-Yüzme Havuzu Durağı-Sağlık Yüksekokulu Durağı-Tıp Fakültesi Durağı- Rektörlük Durağı-BESYO Durağı-Öğrenci Yemekhanesi Durağı-Kredi ve Yurtlar Kurumu Durağı- Merkez Öğrenci Durağı.

Benden yorum: Harika! Bedava olsa, evinizi, barkınızı mı kaybedersiniz, merak ediyorum! Biz de bozuk paralar batıyor nereye versek diyorduk ya!

Boykota çağrıyorum sizleri arkadaşlar!

Ring servislerini kullanmayalım! 25 kuruşları saklayalım!

About admin

Deniz is an Asistant Art Manager at ATIG Investment Securities, one of the remarkable company of the financial sector in Istanbul. She has been working on User Interfaces, Experience and Interaction Design as a lead designer.